• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Poczuj siłę flamenco

Czym jest flamenco? To magia dźwięków, płynnych ruchów tancerzy, metrycznego wybijania rytmu za pomocą dłoni, kolorowych ubrań swobodnie wirujących pomiędzy pełną energetycznego ładunku melodią... Bo w kulturze hiszpańskiej flamenco to nie jest tylko taniec, to całe życie!


Aby maksymalnie poczuć czym jest flamenco najlepiej wybrać się do Andaluzji. W tej krainie w południowej Hiszpanii można usłyszeć i zobaczyć potomków andaluzyjskich cyganów, z których folkloru wywodzi się to zjawisko flamenco.


Czego można się tam spodziewać? We flamenco ważny jest każdy element. Taniec ma swoje korzenie w dawnych religijnych tańcach orientalnych. Dzisiaj tradycyjne ruchy łączą się z elementami tańca hinduskiego. Emocje w tańcu plączą się nieustannie. Napięcie rośnie, po chwili, w najmniej oczekiwanym momencie, emocje zatrzymują się, znów rosną, po czym łagodnie opadają. Flamenco to zabawa. Emocje zabawiają się z człowiekiem.


Muzykę tworzą przede wszystkim dźwięki gitary (rzadziej skrzypce, wiolonczela, flet). Jej rytm wybijany jest przez tancerzy i śpiewaków, którzy klaszczą, pstrykają palcami, używają kastanietów. 
 Ważny jest i strój tancerzy. Mężczyźni ubrani w obcisłe spodnie, białą koszulę, obcisłą kamizelkę. Pod szyją mają zawiązaną małą apaszkę, na nogach buty - koniecznie z wysokimi obcasami, a na głowie charakterystyczny płaskodenny kapelusz. Kobiety, w przeciwieństwie do panów biją po oczach kolorami: szeroka, falbaniasta spódnica lub suknia wykorzystywana jest w tańcu, falbaniasty gorset i kolorowa chusta mienią się w zazwyczaj przyćmionym świetne. Strój tancerki często uzupełnia wachlarz, grzebień lub kwiaty.


 We flamenco za sprawą tańca opowiadana jest historia. Za sprawą ruchów, gestów tancerz wyraża swoje emocje, podkreśla znacznie słów, dopełnia to, co chce przekazać. To właśnie jest flamenco.

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u