• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Ibiza

Hippisowskie klimaty, plaże nudystów, niemal największe na świecie dyskoteki... Gdzie? Tylko na Ibizie!


Ci, dla których słońce, plaże, błękitne niebo, luz i beztroska to warunki, jakie powinno spełniać miejsce idealne na wakacyjny odpoczynek powinni bezzwłocznie udać się na Ibizę – trzecią co do wielkości i ilości ludności wyspę hiszpańskiego archipelagu Baleary, którą nie bez powodu nazywa się „Wyspą Pokoju i Miłości”.

Ibiza to wyspa niewielka, ale bardzo pojemna. Bo czy nie dziwi jak na liczącej 45 kilometrów z północy na południe i 25 kilometrów ze wschodu na zachód wysepce mieści się ponad 30 plaż? W liczbie tej nie zostały zawarte te dzikie, schowane w pofałdowanym wybrzeżu. Najdłuższe i najbardziej popularne wybrzeża znajdują się na południowym-wschodzie, w okolicy miasta Ibiza, np. Playa den Bossa – wybrzeże łagodnie opadające do morza, z którego rozpościerają się przepiekane widoki na stolicę. Strona zachodnia i północno zachodnia jest bardziej zatokowa.

Ponadto warto pamiętać, że Ibiza to miejsce wielowiekowej tradycji i kultury. To najważniejszy na świecie skarbiec pozostałości punickich. Zielone wzgórza, malownicze porty, ciche zatoczki i tradycyjne, ukryte w głębi wyspy wioski urzekają dniem i nocą. Za najpiękniejsze miejsce na tej niewielkiej wyspie uznaje się stolicę wyspy – miasto Ibiza, nazywane też Eivissa. Szczególnie zachwyca Górne Miasto, czyli stara część Ibizy otoczona fortyfikacjami z górującym nad całością zamkiem. Miasto Ibiza żyje 24 godziny na dobę! Rano kolorowe stragany, przytulne kawiarenki, a wieczorem dyskoteki, kluby, imprezy na plaży... Czyżby raj?

źródło: www.bertur.pl

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u