• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Costa Brava

Costa Brava jest jednym z najbardziej popularnych pod względem turystycznym regionów Hiszpanii. Przetłumaczona na polski nazwa oznacza Dzikie Wybrzeże. W wielu miejscach w pełni odpowiada to rzeczywistości.


Costa Brava to pas wybrzeża o długości 250 kilometrów rozciągający się od Portbou na północnym wschodzie, tuż przy granicy z Francją do Tarragony na południu. Północna część wybrzeża należy do najbardziej nieujarzmionych. Pireneje sięgają tam aż do morza, dominują skaliste brzegi.  Zatoka Roses jest już znacznie szersza, a to ze względu na cofnięte w głąb plaży skały. Pomiędzy Tassa a Lloret de Mar znajduje się wiele klimatycznych zatoczek, zaś w Platja d’Aro i Blanes można rozkoszować się widokiem przepięknych plaż.

Costa Brava znajduje się w Katalonii. Jest to region Hiszpanii, którego mieszkańcy – Katalończycy dumni są ze swojej kulturowej odrębności i podkreślają to na każdym kroku. Ich językiem jest catala. Nie jest to hiszpański dialekt, lecz odmienna mowa, którą posługują się mieszkańcy czterech prowincji Katalonii: Girony, Lleidy, Barcelony i Tarragony. Centrum handlowo-przemysłowym zamieszkiwanego przez około 6 milionów mieszkańców regionu jest Barcelona.

Źródło: www.tiu.pl

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u